W celu zapewnienia naszym Klientom kompleksowej oferty nasza drukarnia stosuje zarówno druk cyfrowy jak i offsetowy. Każda z tych metod ma swoje zalety. W zależności od odpowiedzi na poniższe pytania można łatwo dokonać wyboru metody odpowiedniej do Państwa pracy:

• jaki jest nakład egzemplarzy, który chcę wydrukować?
• jaki materiał będzie najlepszy?
• jaką kwotę mogę przeznaczyć na realizację?
• ile mam czasu na całość przedsięwzięcia- czy muszę mieć prace od ręki, czy mam możliwość zaczekać kilka dni?
• czy konieczna jest personalizacja wydruków, czy też cały nakład będzie niezmieniony?
• jaki jest format pracy?

Druk cyfrowy

Pierwszą i najważniejszą korzyścią druku cyfrowego jest możliwość druku dokładnie takiej liczby egzemplarzy, jakiej Państwo potrzebują, przy bardzo krótkim czasie oczekiwania na zamówione materiały. Dzięki druku w tej technologii unikają Państwo w dużej mierze ponoszenia ryzyka pozostania z niesprzedanymi książkami. Nie mają Państwo także kosztów magazynowania materiałów drukowanych, ponieważ w każdej chwili można zamówić dodruk nakładu danej pozycji. W porównaniu z technologią offsetową, przygotowanie książki do druku cyfrowego jest o wiele łatwiejsze, a jego koszt znacząco niższy. Wystarczy odpowiednie przygotowanie plików w formie elektronicznej. Stopień dostosowania do potrzeb klienta w druku cyfrowego zdecydowanie przewyższa możliwości oferowane przez inne technologie. Możliwe jest tutaj szybkie wprowadzenie zmian w części nakładu lub po przeczytaniu egzemplarza próbnego, co w tradycyjnym druku byłoby ekstremalnie kosztowne. Czyni to wybór usługi druku cyfrowego idealnym, zwłaszcza w sytuacjach, gdy publikacje wymagają częstej aktualizacji – jak w przypadku publikacji wymiennokartkowych.

Zalety druku cyfrowego

Realizacja zleceń

Faza przygotowawcza trwa bardzo krótko i może odbywać się w trakcie drukowania innych zleceń.

Wysoka jakość

Jakość otrzymywanych druków jest znacznie wyższa od wydruków z typowej drukarki lub plotera i jest zbliżona do offsetu.

Duża prędkość wydruku

Prędkość druku jest dużo szybsza niż w typowych drukarkach komputerowych, choć trochę wolniejsza od offsetu

Szerokie możliwości

Możliwość druku na wielu różnych podłożach oraz w szerokim przedziale gramatur.

Oszczędność

Oszczędności z powodu braku druków próbnych. Pierwsza odbitka schodząca z maszyny jest odbitką nakładową.

Cena

Cena druku wyłącznie jednej kopii oraz cena druku jednej kopii w dużym nakładzie jest taka sama, natomiast ceny rynkowe tych kopii, uwzględniające fazę przygotowawczą (obróbka komputerowa), różnią się między sobą niewiele, znacznie mniej niż w przypadku offsetu

Personalizacja wydruków

Każdorazowe odnawianie obrazu drukowego umożliwia personalizację wydruków, np. nadawanie każdej odbitce indywidualnego numeru seryjnego, stosowanie list adresowych itp.

Brak przestojów

Nie ma przestojów pomiędzy kolejnymi zleceniami a ich archiwizacja oraz ponowny druk są proste, szybkie i co bardzo ważne – powtarzalne.

Cyfrowa obróbka obrazu

Całkowicie cyfrowa obróbka obrazu daje szereg możliwości, jak np. skalowanie, czy też łatwe i pełne zarządzanie kolorem.

Wiele kolorów

Możliwość stosowania wielu kolorów, w tym dodatkowych, oraz druku barwnego w różnych modelach koloru (CMYK, Hexachrome i in. oraz systemy własne producentów urządzeń).

Druk offsetowy

Druk offsetowy, jest jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w poligrafii cieszy się szczególnym zainteresowaniem Klientów potrzebujących określonych barw PANTONE lub dużych nakładów. Druk ten jest przemysłową odmianą druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukarskiej na podłoże za pośrednictwem cylindra obciągniętego gumą. Są dwa rodzaje druku offsetowego: arkuszowy i rolowy (zwojowy). Nasza firma proponuje Państwu zadruk arkuszowy wyśmienicie nadający się do produkcji czasopism, książek, folderów, plakatów, ulotek, itp.

Zalety druku offsetowego

Nisko koszt druku

niskie koszty druku przy średnich i wysokich nakładach (cena jednostkowa maleje wraz ze wzrostem nakładu)

Duże możliwości kolorystyczne

druk offsetowy daje dużo większe możliwości kolorystyczne w stosunku do druku cyfrowego i duże możliwości wykorzystywania różnych kombinacji kolorystycznych w procesie samego druku

Duża prędkość wydruku

Prędkość druku jest dużo szybsza niż w typowych drukarkach komputerowych, choć trochę wolniejsza od offsetu

Duży wybór materiałów

Dużo większy wybór materiałów przeznaczonych do druku offsetowego niż w przypadku druku cyfrowego

Format zadruku

znacznie większy format zadruku co przekłada się na zwiększenie asortymentu drukowanego metodą offsetową